.Sağlık
NEDEN AYAKLARIMIZI SICAK TUTMALIYIZ

Ayaklar vücudumuzun aynalarıdır ve soğuk havalarda sıcak tutulması gerekmektedir. Ayakların üşütülmesi vücut direncini zayıflatır ve bu da vücudumuzu birçok hastalığa karşı savunmasız hale getirir. UFO Ayak ısıtıcı, kan dolaşımınızı hızlandırarak vücudu alkalize eden oksijen akışını üst seviyelere çekip vücut direncini artırır.

Ayağımızda 26 kemik, 33 eklem, 107 bağ yapı ve 19 da kas bulunmaktadır. Ayak tabanında yaklaşık 7200 sinir ucu yer alır. Ayaklarımızda toplanan bu sinir uçları vücut organlarımıza bağlıdırlar. Ayak tabanında bulunan sinir uçlarının vücut organları üzerinde etkilerini göz önünde bulundurarak ayak sağlığına özen göstermemiz ve ayaklarımızı üşütmemeye dikkat etmemiz gerekmektedir.

İDRAR YOLLARI VE BÖBREKLER: Ayaklardan soğuk alınması durumunda özellikle idrar yollarına dair üriner sistem enfeksiyonları sık görülür. Bu da sık tuvalete çıkma ihtiyacı doğurmanın yanı sıra böbreklerin olduğu kısımda ağrı, titreme, ateş, ağrılı idrar, iştahsızlık, bitkinlik, mide bulantısı yaratabilir. Böbrek hastalıkları ve idrar yolları iltihaplarından kaçınmak için ayaklarımızı üşütmemeye özen göstermeliyiz.
ADET DÖNEMİ VE KADIN HASTALIKLARI: İdrar yollarında oluşabilecek bir enfeksiyondan genital organlarda etkilenmektedir. Genital organlarda sık enfeksiyon oluşması genital uçuklara, siğillere veya mantar enfeksiyonlarına sebep olur, adet düzensizlikleri yaratır, adet dönemlerinin daha sancılı ve daha uzun süreli olmasına sebebiyet verir. Ayrıca adet döneminde bayanlar vücut dirençleri düştüğü için hastalıklara daha fazla açık hale gelirler ve daha fazla ısınmaya ihtiyaç duyarlar. Emziren annelerin ayaklarını üşütmeleri bebeklerinin gaz sancılarının artmasına da sebep olabilmektedir.
SİNDİRİM VE BOŞALTIM SİSTEMİ BOZUKLUKLARI: Ayakların üşütülmesi vücut direncini zayıflatacağı için sindirim sistemi bozuklukları, karın ağrısı ve şişkinlik yaratabilir. Bağırsak çalışması yavaşlayacağı için bağırsaklar gaz toplar. Gaz sancıları insanların günlük hayatlarını olumsuz olarak etkiler. Kabızlık problemleri görülebilir. Ayaklarımızı üşütmemiz hemoroidin azgınlaşmasına sebep olabilir. Bağırsaklarımızda ortaya çıkan bir sorun midemizi de etkileyeceği için midemizde de ağrı ve sancılar ortaya çıkabilir, mide ekşimesi, hazımsızlık, reflü meydana gelebilir.
SOĞUK ALGINLIĞI: Araştırmalara göre yetişkinler yılda ortalama 2-5 defa, küçük çocuklar ise yılda ortalama 7-10 defa soğuk algınlığına yakalanmaktadır. İskoçya'daki Cardiff Üniversitesi'nin 180 denek üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, ayakları 20 dakika boyunca soğuk ortamda tutulan insanların üçte ikisinde soğuk algınlığı semptomları görüldü.
Ayaklarımızı üşüttüğümüzde vücudumuzdaki kan akışı dengesi bozulur ve metabolizmanın burundaki damarlara daha az kan göndermesi sonucu burundan sağlanan vücut savunma sistemi sekteye uğrar. Bu da vücudumuzu solunum yollarına yapılacak her türlü saldırıya açık hale getirir ve böylece hastalığa yakalanma ihtimali artar.
ROMATİZMA VE CİLT HASTALIKLARI: Ayakların üşütülmesi neticesinde eklemlerde ve eklem çevresi dokularda ağrı ve şişlik oluşumu yani romatizma belirtileri meydana gelerek, bacak ve diz ağrıları artabilir. Ayakların sıcak tutulması gerilen ve yorulan eklemlerin gevşemesini, soğuğun sebep olduğu romatizma ağrılarının azalmasını sağlar, kasların gevşeyip rahatlamasını sağlayarak vücutta dinlenme hissi oluşturur.
Soğuğa maruz kalınca özellikle orta yaşlı bayanlarda görülen ve el - ayak parmaklarında üşüme, karıncalanma ve hissizleşme şeklinde tanımlanan Reynaud hastalığı meydana gelebilmektedir. Bu rahatsızlıkta, damarlar büzüşerek deriye giden kan akışı yavaşlar ve deride solma, ilerleyen durumlarda da morarmalar oluşur. Bu tür rahatsızlıkları olanların el ve ayaklarını sıcak tutmaya daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir.
GENEL: İnsanlar soğuğu ilk önce el ve ayaklarında hissederler ve soğuk ortamda ister istemez konsantrasyon bozuklukları meydana gelir. Oturan insanlar kasları çalışıp enerji üretmedikleri için hareket eden insanlara göre daha çok üşürler. Masa başında, bilişsel konsantrasyon gerektiren işler yapanlar veya ders çalışan öğrencilerin ayaklarının üşümesi yaptıkları işe tam manasıyla odaklanmalarına engel olacaktır. Bu da hata yapma veya iyi algılayamama gibi sonuçlar doğuracaktır.
Ayakların sıcak tutulması vücut direncinin artmasına katkıda bulunarak hastalığa yakalanma riskini azaltır, hastalığa yakalananların ise kendilerini çabuk toplamalarını sağlar.
Gizlilik ve Telif Hakları design & developed by TREDEAL.com