.UFO Grup Profili

Grubumuz ısıtma ve soğutma sektöründeki ticari faaliyetlerine yaklaşık otuz yıl önce İstanbul’da başlamıştır. 1998 yılına gelindiğinde firmamız kendi tasarımı ve üretimi olan özel helezonik sargılı ısıtıcı elemanlar ile orta dalga IR ısıtıcılar üretmiş ve bunu UFO markası ile tüketicisine sunmuştur.

Ürünün ekonomik, verimli ve çevreci bir ısıtma aracı olması nedeni ile Türkiye, Rusya ve Ukrayna pazarlarında büyük ilgi ve beğeni ile karşılanmış ve bunun sonucunda UFO IR ısıtıcılar bu pazarların lideri olmuştur.

Tüketici ürünlerinin yanı sıra UFO bu teknolojiyi gruptaki UFO Endüstriyel Isıtma Soğutma ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. ile endüstriyel alana aktarmış, plastik, otomotiv, cam, ağaç işleme, gıda ve tekstil gibi birçok endüstriyel alanda ısı çözümleri üretmektedir

Dünyamızda azalan enerji kaynaklarına karşın artan enerji ihtiyacı ve nüfus artışı kaynaklarımızın doğru ve verimli kullanılmasını, bunun yanında çevreye verilen zararın aza indirilmesinin önemini git gide daha fazla artırmaktadır. UFO olarak biz yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilebilen ve atığı olmayan tek enerji türü olan elektrikli ısıtıcılar üreterek bu problemlerin en aza indirilmesi için çalışıyoruz. Elektrikli Isıtıcılar arasında da ısıyı en verimli şekilde iletmesi 27 sn gibi kısa ısıtma süresi sağlıklı ve homojen ısıtması nedeni ile UFO IR ısıtıcılar öne çıkmaktadır.

UFO IR ısıtıcılar orta dalgada ışıma yapar ve kullandıkları elektrik enerjisinin tamamını %94 ışıma ve %6 konveksiyon yolu ile ısı enerjisine çevirerek bulundukları ortama aktarırlar. IR Isıtıcılar çalışma prensipleri gereği ortam havasından önce ışığının düştüğü nesneleri ısıtırlar. Bu nedenle klasik ısıtma sistemlerine kıyasla ısı ve enerji kayıpları en alt düzeydedir. Bu avantajları ile UFO IR ısıtıcılar geleneksel ısıtma sistemlere kıyasla %80’e varan oranlarda daha verimli olabilmektedir

Bugün grubumuz İstanbul merkezli bir aile şirketi olarak 20.000 m² kapalı, 32.000 m² açık alanda faaliyet gösteren iki ayrı üretim şirketi, yurtiçi ve yurtdışına satış yapan 2 pazarlama şirketi, yurtdışında kurulu iki satış şirketi, 4.000 dönüm arazi üzerinde ekolojik tarım faaliyeti gösteren 1 şirketi ile toplam 7 şirketten oluşan 700 civarında çalışanı olan ve yıllık 90.000.000$ civarında ciro yapan büyük bir grup olarak ısıtma konusunda ihtiyacı olan her endüstri kolundan müşterisine ve son tüketiciye hizmet vererek yoluna devam etmektedir.

 

GRUP ŞİRKETLERİMİZ

NNR ELEKTRİK MAKİNA SAN. VE DANIŞMANLIK PAZARLAMA TİC. LTD. ŞTİ.

Satış ve Pazarlama şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

 UFO IŞIKLA ISITMA SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

1999 Yılında marka olarak Türkiye’ de ve 2000 yılında Rusya’da Pazar lideri olmuştur.  2005 Yılında  yeni UFO Üretim Tesisleri  hizmete girmiştir. 400 Kişilik personeli ile UFO Infrared Isıtıcıların üretimini yapmaktadır. 12.000 m² kapalı ve 20.000 m² toplam alana sahip fabrika binasında 1.500.000 adet / yıl UFO IR – Isıtıcı kapasitesi ile üretim yapmaktadır.

UFO Endüstriyel Isıtma Soğutma ve Makine San. Tic. Ltd. Şti.

 1999 Yılında Endüstriyel uygulamalar için UFO IR –Filament ve Endüstriyel Sistem geliştirme üretimine başlamıştır. 2000 Yılında Türkiye’deki Endüstriyel ısıtıcı ve kurutma sistemleri pazarının lideri olmuştur. 2007 Yılında yeni UFO Endüstriyel Üretim Tesisleri hizmete girmiştir. 200 Kişilik personeli ile Üretim, AR–GE ve laboratuar çalışmalarını yürütmektedir. 8 000 m² kapalı alan ve 12 000 m² toplam alana sahip fabrika binasında, 1 500 000 adet / yıl UFO IR – Filament ve yılda 2 500’ den fazla IR – Endüstriyel sistem üretim kapasitesine sahiptir.

ALGEN TARIM VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Organik tarım alanında faaliyet göstermektedir.  Ayrıca kendi doku kültürü laboratuarında fidan üretmektedir.

SUN PAZARLAMA ELEKTRİK MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Satış ve pazarlama şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

UFOTERM, RUSYA

Rusya’da faaliyet gösteren satış ve pazarlama şirketidir.

OOO UFO UKRAYNA

Ukrayna’da faaliyet gösteren satış ve pazarlama şirketidir.

Bugüne kadar edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi ile ülkemize hizmet etme heyecanını ve çalışanları, paydaşları, müşterileri ile hep geleceğe yönelik davranış tutkusuyla ticaret hayatına başladığımız günden bu yana heyecanımızı, canlılığımızı ve güçlülüğümüzü hiç kaybetmedik. Şirketimiz kurulduğu günden bugüne kadar pek çok zorluğun üstesinden gelmiş, gelişme sırasında çeşitli engelleri aşmış olarak, geçmişimizi değerlendirdiğimizde daha iyi bir gelecek kurduğumuza inanıyoruz. Başardıklarımızdan gurur duyuyoruz.

Türkiye’de öncü Dünya’da da boy göstermenin gururunu yaşayanlardanız. Her zaman daha iyisini başarmak için çalışkan ve disiplinli, içinde yaşadığı topluma ve tüm insanlığa karşı dürüst ve saygılı ve ülkemize karşıda sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bizi farklı kılan sadece bugün değil, her dönemde ve uzun vadede başarılı kılacak ve sürekliliğini garantileyecek olan bu düşünce kültürümüzdür. Gurubumuz bünyesinde çalışan tüm yönetici ve çalışanlarımız bu kültürü benimsemişlerdir.

Gizlilik ve Telif Hakları design & developed by TREDEAL.com