.Evlerimizde Bulunan Kirleticiler

Banyo

Banyo evimizin en rutubetli yeridir. Bu yüzden sürekli havalandırılmalı ve ıslanan yerler silinerek kuru kalmasına
özen gösterilmelidir.

1- Küf:
Küf mantarları havada uçuşan sporlardan oluşurlar. Banyolar tam bir küf kaynağıdır. Banyo yaparken oluşan nem küf oluşumuna sebep olmaktadır. Küf, göz kızarıklığı, burun akıntısı, kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara, astım ve diğer solunum yolları rahatsızlıklarına sebep olabilmektedir. UFO O2 Hava Temizleyici nin HEPA ve TIO2 filtreleri ortamdaki küf sporlarını filtrelerken, negatif iyonları küf oluşumunun önüne geçmektedir.

2- Bakteri:
Klozetten, sifon her çekildiğinde kolibasili vb. milyonlarca bakteri ile idrar artıkları banyomuza ve diş fırçalarımıza dağılmaktadır. Bu yüzden sifon çekilmeden önce klozet kapağının mutlaka kapatılması gerekmektedir. Ayrıca çöp kovaları da çok sayıda bakteriyi banyo havasına yaymaktadır. UFO O2 Hava Temizleyici nin UV ve TIO2 filtreleri bakterilerin yapısını bozarak yok edip havayı sterilize eder.

Mutfak


Mutfaklar gaz sızdıran ve temizlik malzemesi veya haşere ilacı gibi çeşitli kimyasallar içeren malzeme ve ekipmanlar barındırmaktadır. Kimyasal malzemelerin uygun biçimde saklanması ve mutfak havasının UFO O2 Hava Temizleyici ile temizlenmesi gerekir.
1- VOCs:
Evlerimizi temizlemekte kullandığımız birçok kimyasal genellikle mutfaklarda lavabo altında tutulurlar ve bu kimyasallar kullanıldıklarında veya bekletildikleri süre zarfında ortam havasına uçucu organik bileşik (VOCs) yayar. Uçucu organik bileşikler göz, burun ve solunum yollarında tahrişe sebep olur. Baş ağrısı ve mide bulantısı yaparlar; bir kısmı kansere bile sebep olabilmektedir. Bu kimyasalların bulundukları veya kullanıldıkları ortamların çok iyi biçimde havalandırılması gerekmektedir.

2- Karbonmonoksit:
Karbonmonoksit gazı kimyasal yanma olayının gerçekleştiği fırın gibi cihazlardan çıkabilmektedir. Kuvvetli bir zehirdir. Solunan havadaki miktarı aşırı artarsa oksijen alamayarak boğulmaya varan sonuçlar doğurabilir.

3- Kötü koku:
Yemek pişirirken veya mutfaklarımızdaki çöp kovalarından çıkan uçucu kimyasallar kötü koku olarak burnumuzda algılanır ve bizi rahatsız ederler. Çoğu zaman yemek yedikten sonra mutfağımızı havalandırma ihtiyacı duyarız. UFO O2 Hava Temizleyici hızlı bir biçimde mutfak ve diğer odalarınızdaki kötü kokuları giderip ortam havasını tazelerken arzu edilirse koku fonksiyonu ile ortama hoş kokular da verebilmektedir.

Yatak Odası

Yatak odaları, tozları üzerinde tutan tekstil malzemeleri ile doludur. Yatak örtüleri ve diğer tekstil malzemelerinin sık sık temizlenmesine dikkat edilmelidir.

1- Toz:
Toz partikülleri dış ortamda yollardan veya topraktan kalkan çok küçük partiküller olabileceği gibi bitkilerin polenleri de olabilir. Ayrıca her birkaç günde bir dış derisi komple değişen insan vücudunun ölü deri tabakası da dakikada milyonlarca çok küçük partikül halinde ortama yayılarak tozlanma oluşturur. Bunun yanı sıra evlerde yaşayan hayvanlar ve tekstil malzemeleri de toz oluşumuna katkıda bulunmaktadır. Tozlu ortamlar bahar nezlesini azdırmaktadır. UFO O2 Hava Temizleyici nin HEPA filtresi bir saç telinden 300 kat daha küçük toz zerreciklerini bile % 99.97
gibi çok yüksek bir verimlilikle filtrelemektedir.

2- Akar:

Akarlar gözle görülemeyen ve organik tortularla beslenen minik haşerelerdir. insanların yaşadıkları evler bu canlılar için en iyi konaklardır. insan vücudundan dökülen deri parçacıkları da onlar için iyi bir besin kaynağıdır. En çok yatak, yastık, battaniye, içi dolu tüylü oyuncaklar, halı, koltuk gibi yerlerde bulunurlar. Uzun süre kullanılan bir yatakta milyonlarca akar barınabilmektedir. insan sağlığı için büyük tehlike arz ederler. Özellikle çocuklarda alerji yaratabildikleri gibi astımın da tetikleyicisidirler.

Gizlilik ve Telif Hakları design & developed by TREDEAL.com